Najljubše, najboljše, najpomembnejše...

Trenutnih 10

1.

The FALL
New Facts Emerge
(Cherry Red)

1.

Mike COOPER
Raft
(Room 40)

2.

IRMLER / OESTERHELT
Die Gesänge des Maldoror
(Klangbad)

3.

LAIBACH
Also Sprach Zarathustra
(Mute)

4.

BORIS
Dear
(Sargent House)

5.

ANDROMEDA MEGA EXPRESS ORCHESTRA
Vula
(Alien Transistor)

6.

ŠIROM
I Can Be A Clay Snapper
(Glitterbeat / tak:til)

7.

VARIOUS ARTISTS
Monika Werkstatt
(Monika)

8.

THE IMMERSIVE PROJECT
The Immersive Project
(Spezialmaterial/Staubgold)

9.

FOREST SWORD
Compassion
(Ninja Tune)

Pregled skozi najbolj poslušano v letu 2016 po izboru Varje Velikonja

Pregled skozi najbolj poslušano v letu 2015 po izboru Varje Velikonja

Pregled skozi najbolj poslušano v letu 2014 po izboru Varje Velikonja

Pregled skozi najbolj poslušano v letu 2013 po izboru Varje Velikonja

Pregled skozi najbolj poslušano v letu 2012 po izboru Varje Velikonja

Pregled skozi najbolj poslušano v letu 2011 po izboru Varje Velikonja

Top 10 za 2016

1. SAVAGES
Adore Life
(Matador)
2. RADIAN
On Dark Silent Off
(Thrill Jockey)
3. PJ HARVEY
The Hope Six Demolition Project
(Vagrant)
4. Blaine REININGER & Steven BROWN
Monte Alban
(Independent Recording)
5. Matt ELLIOTT
The Calm Before
(Ici d'Ailleurs...)
6. Ryley WALKER
Golden Sings That Have Been Sung
(Dead Oceans)
7. Nick CAVE and the BAD SEEDS
Skeleton Tree
(Bad Seed Ltd.)
8. James JOHNSTON
The Starless Room
(Clouds Hill)
9. Andrea SCHROEDER
Void
(Glitterhouse)
10. HYPNOPAZUZU
Create Christ, Sailor Boy

Top 10 za 2015

1. Sufjan STEVENS
Carrie and Lowell
(Asthmatic Kitty)
2. JAMES BLACKSHAW
Summoning Suns
(Important)
3. JAKI LIEBEZEIT & HOLGER MERTIN
Aksak
(Staubgold)
4. DISAPPEARS
Irreal
(Kranky)
5. BEACH HOUSE
Thank Your Lucky Stars
(Bella Union)
6. THIGHGPAULSANDRA
The Golden Communion
(Mego)
7. MERZBOW GUSTAFSSON PANDI MOORE
Cuts Of Guilt Cut Deeper
(Rare Noise)
8. ZS
Xe
(Northern Sky)
9. FUZZYLOGICS
rodach - schlothauer - weiser
(Timescraper Records)
10. LOW
Ones and Sixes
(Sub Pop)

Top 10 za 2014

1. SWANS
To Be Kind
(YGR)
2. Scott WALKER + SUNN O)))
Soused
(4AD)
3. Angel OLSEN
Burn Your Fire For No Witness
(Jagjaguwar)
4. Thurston MOORE
The Best Day
(Matador)
5. Marianne FAITHFULL
Give My Love To London
(Dramatico)
6. Carla BOZULICH
Boy
(Constellation)
7. WOVENHAND
Refractory Obdurate
(Glitterhouse)
8. Lydia LUNCH & Cypress GROVE
A Fistfull Of Desert Blues
(Rustblade)
9. TUXEDOMOON
Pink Narcissus
(Cramdisc)
10. Jenny HVAL & SUSANNA
Meshes Of Voice
(SusannaSonata)

Top 10 za 2013

1. SAVAGES
Silence Yourself
(Matador)
2. PRIMAL SCREAM
More Light
(Ignition)
3. NICK CAVE & THE BAD SEEDS
Push The Sky Away
(Bad Seed Ltd)
4. THALIA ZEDEK BAND
Via
(Thrill Jockey)
5. TEHO TEARDO & BLIXA BARGELD
Still Smiling
(Specula)
6. MY BLOODY VALENTINE
m b v
(mbv)
7. ANNA CALVI
One Breath
(Domino)
8. BILL CALLAHAN
Dream River
(Drag City)
9. SIGUR ROS
Kveikur
(XL)
10. COLIN STETSON
New History Warfare Vol. 3: To See More Light
(Constellation)

Top 10 za 2012

1. GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR
Allelujah! Don't Bend! Ascend!
(Constellation)
2. SCOTT WALKER
Bish Bosch
(4AD)
3. SWANS
The Seer
(Young God Records)
4. ZITA SWOON GROUP
Wait For Me
(Crammed)
5. BANG ON A CAN ALL-STARS
Big Beautiful Dark & Scary
(Cantaloupe)
6. MARK LANEGAN BAND
Blues Funeral
(4AD)
7. SANDRO PERRI
Impossible Spaces
(Constellation)
8. CAT POWER
Sun
(Matador)
9. ANIMAL COLLECTIVE
Centipede Hz
(Domino)
10. TINDERSTICKS
The Something Rain
(Lucky Dog)

Top 10 za 2011

1. PJ HARVEY
Let England Shake
(Island)
2. LARSEN
Cruel Cool Mouth
(Important)
3. MARC ALMOND & MICHAEL CASHMORE
Feasting With Panthers
(As Is)
4. WILCO
The Whole Love
(dBpm Records)
5. MOGWAI
Hardcore Will Never Die But You Will
(PIAS)
6. TARWATER
Inside the Ships
(Bureau-B)
7. MARIANNE FAITHFULL
Horses And High Heels
(Dramatico)
8. AKRON/FAMILY
The Cosmic Birth...
(Dead Oceans)
9. FAUST
Something Dirty
(Bureau-B)
10. B.I.L.L.
Spielwiese Zwei
(Klangbad)

Top 10 za 2010

1. THE YOUNG GODS
Everybody Knows
(Two Gentlemen)
2. SWANS
My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky
(Young God)
3. HUGO RACE
Fatalists
(Gusstaff)
4. CHARLOTTE GAINSBOURG
IRM
(EMI)
5. ANBB (Alva Noto & Blixa Bargeld)
Mimikry
(Raster-Noton)
6. ANTONY & THE JOHNSONS
Swanlights
(Rough Trade)
7. THE BOOKS
The Way Out
(Temporary Residence)
8. ULAN BATOR
Tohu-Bohu
(Acid Cobra)
9. LITTLE ANNIE
Genderful
(Southern)
10. THEE SILVER MT ZION MEMORIAL ORCHESTRA
Kollaps Tradixionales
(Constellation)

Top 10 za 2009

1. BIG SEXY NOISE
Big Sexy Noise
(Sartorial)
2. Tyondai BRAXTON
Central Market
(Warp)
3. ANIMAL COLLECTIVE
Merriweather Post Pavillion
(Domino)
4. Jim O'ROURKE
The Visitor
(Drag City)
5. RAMONA FALLS
Intuit
(Barsuk)
6. David SYLVIAN
Manafon
(SamandhiSound)
7. GRIZZLY BEAR
Veckatimest
(Dead Oceans)
8. DO MAKE SAY THINK
Other Truths
(Constellation)
9. FUCK BUTTONS
Tarot Sport
(ATP)
10. CYMBALS EAT GUITARS
Why There Are Mountains
(Self)

Top 10 za 2008

1. SNOWMAN
The Horse The Rat and the Swan
(Dot Dash)
2. Marianne FAITHFULL
Easy Come Easy Go
(Naive)
3. THALIA ZEDEK BAND
Liars&Prayers
(Thrill Jockey)
4. Barry ADAMSON
Back to the Cat
(Central Control)
5. Nick CAVE and the BAD SEEDS
Dig!!!, Lazarus, Dig!!!
(Mute)
6. David BYRNE & Brian ENO
Everything That Happens Will Happen Today
(Self)
7. TRICKY
Knowle West Boy
(Domino)
8. EVANGELISTA
Hello Voyager
(Constellation)
9. CALEXICO
Carried To Dust
(City Slang)
10. PORTISHEAD
Third
(Island)

Top 10 za 2007

1.Vic CHESNUTT
North Star Deserter
(Constellation)
2. ANIMAL COLLECTIVE
Strawberry Jam
(FatCat)
3. ANGELS OF LIGHT
We Are Him
(Young God Records)
4. GALLON DRUNK
The Rotten Mile
(Fred)
5. MENOMENA
Friend And Foe
(Barsuk)
6. THE TWILIGHT SAD
Fourteen Autumns and Fifteen Winters
(FatCat)
7. LOW
Drums And Guns
(SubPop)
8. LCD SOUNDSYSTEM
Sound Of Silver
(EMI/Dallas)
9. WILCO
Sky Blue Sky
(Nonesuch)
10. Yoko ONO
Yes, I'm A Witch
(Parlophone/Dallas)

Top 10 za 2006

1. CAT POWER
The Greatest
(Matador)
2. Scott WALKER
The Drift
(4AD)
3. LIARS
Drum's Not Dead
(Mute/Dallas)
4. LITTLE ANNIE
Songs From A Coal Mine Canary
(Durtro)
5. Barry ADAMSON
Stranger On The Sofa
(Central Control)
6. Tom WAITS
Orphans
(Anti)
7. Joanna NEWSOM
Ys
(Drag City)
8. De ROSA
Mend
(Chemikal Underground)
9. SUSANNA AND THE MAGICAL ORCHESTRA
Melody Mountain
(Rune Grammofon)
10. TV ON THE RADIO
Return Of Coockie Mountain
(4AD)

Top 10 za 2005

1. ANTONY AND THE JOHNSONS
I am a bird now
(Secretly Canadian)
2. ANIMAL COLLECTIVE
Feels
(FatCat)
3. Yann TIERSEN
Les Retrouvailles
(EMI)
4. Sufjan STEVENS
Illinoise
(Rough Trade)
5. THE ARCADE FIRE
Funeral
(Rough Trade)
6. ARI UP
Dread More Dan Dead
(Collisions)
7. JARBOE
The Men Album
(The Living Jarboe)
8. dEUS
Pocket Revolution
(V2/Dallas)
9. ARAB STRAP
The Last Romance
(Chemikal Undeground)
10. CARIBOU
The Milk Of Human Kindness
(Leaf)

Top 10 za 2004

1. NICK CAVE AND THE BAD SEEDS
Abbatoir Blues/The Lyre Of Orpheus
(Mute/Dallas)
2. THALIA ZEDEK
Trust Not Those…
(Thrill Jockey)
3. AMERICAN MUSIC CLUB
Love Songs For Patriots
(Cooking Vinyl)
4. FAUST Vs DALEK
Derbe Respect, Elder
(Staubgold)
5. TUXEDOMOON
Cabin In The Sky
(Crammed)
6. ULAN BATOR
Rodeo Massacre
(Jestrai)
7. SONIC YOUTH
Sonic Nurse
(Geffen/Multimedia)
8. LYDIA LUNCH
Smoke In The Shadows
(Breakin' Beats)
9. TOM WAITS
Real Gone
(Anti)
10. CUL DE SAC / DAMO SUZUKI
Abhayamudra
(Strange Attractors)
<

Top 10 za 2003

1. DO MAKE SAY THINK
Winter Hymn Country Hymn Secret Hymn
(Constellation)
2. Mark EITZEL
Ugly American
(Soul Sister)
3. The RAPTURE
Echoes
(DFA/Multimedia)
4. ALIAS
Muted
(Anticon)
5. ULAN BATOR
Nouvel Air
(Alternative)
6. A SILVER MT. ZION
This Is Our Punk Rock
(Constellation)
7. CALLA
Televise
(Arena Rock)
8. ARAB STRAP
Monday At Hug & Pint
(Chemikal Underground)
9. FOUR TET
Rounds
(Domino)
10. ANGELS OF LIGHT
Everything Is Good Here/Please Come Home
(Young God)

Top 10 za 2002

1. SONIC YOUTH
Murray Street
(Geffen/Multimedia)
2. GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR
Yanqui U.X.O.
(Constellation)
3. SIGUR ROS
( )
(Fat Cat)
4. James YORKSTONE & The Athletes
Moving Up Country
(Domino)
5. LAMBCHOP
Is A Woman
(City Slang)
6. WOVEN HAND
Woven Hand
(Glitterhouse/Panika)
7. DAVID GRUBBS
Rickets & Scurvy
(FatCat)
8. NOTWIST
Neon Golden
(City Slang)
9. Mark EITZEL
Music For Courage And Confidence
(New West)
10. SIXTEEN HORSEPOWER
Folklore
(Glitterhouse/Panika)

Top 10 za 2001

1. BONNIE PRINCE BILLY
Ease Down The Road
(Domino Records)
2. NICK CAVE AND THE BAD SEEDS
No More Shall We Part
(Mute/Dallas)
3. THALIA ZEDEK
Been Here And Gone
(Matador)
4. DEMOLITION GROUP
Bič, luč + upanje
(Dallas)
5. ARAB STRAP
The Red Thread
(Chemikal Underground)
6. NEW ORDER
Get Ready
(London/NIKA)
7. ANGELS OF LIGHT
How I Loved You
(Young God)
8. FOETUS
Flow
(Noise-O-Lution)
9. FIREWATER
Psychopharmacology
(Jet Set)
10. MATMOS
A Chance To Cut Is A Chance To Cure
(Matador)

Top 10 za 2000

1. GODSPEED YOU BLACK EMPEROR
Lift Your Skinny Fist Like Antennas To Heaven
(Constellation)
2. PJ HARVEY
Stories From The City, Stories From The Sea
(Island)
3. BLACK HEART PROCESSION
Three
(Touch & Go)
4. BLONDE REDHEAD
Melody Of Certain Damaged Lemons
(Touch & Go)
5. YO LA TENGO
And Then Nothing Turned Itself Inside Out
(Matador)
6. EINSTURZENDE NEUBAUTEN
Silence Is Sexy
(Mute)
7. MORPHINE
The Night
(Ryko Disc)
8. TRANS AM
Red Line
(Thrill Jockey)
9. SONIC YOUTH
NYC Ghosts & Flowers
(Geffen)
10. 16 HORSEPOWER
Secret South
(Glitterhouse)

Top 10 za 1999

1. ANGELS OF LIGHT
New Mother
(Young God)
2. JIM O'ROURKE
Eureka
(Domino/Drag City)
3. THE WISDOM OF HARRY
Stars Of Super 8
(Matador)
4. TRANS AM
Futureworld
(Thrill Jockey)
5. STEREOLAB
Cobra And Phases Group Play Voltage In The Milky Night
(Elektra/Duophonic)
6. ISOTOPE 217
Utonian_Automatic
(Thrill Jockey)
7. TINDERSTICKS
Simple Pleasures
(Quicksilver)
8. MOGWAI
Come On Die Young
(Chemikal Underground)
9. COIL
Musick To Play In The Dark Vol.I
(Chalice)
10. ADD N TO (X)
Avant Hard
(Mute)

Top 10 za 1998

1. GASTR DEL SOL
Camoufleur
(Drag City/Domino)
2. FIREWATER
The Ponzi Scheme
(JetSet/Universal)
3. MERCURY REV
Deserter's Songs
(V2 Records)
4. CAT POWER
Moon Pix
(Matador)
5. DAAU
We Need New Animals
(Sony Classical)
6. PASCAL COMELADE
L'argot Du Bruit
(Virgin France)
7. PJ HARVEY
Is This Desire?
(Island)
8. CORNELIUS
Fantasma
(Matador)
9. LAMBCHOP
What Another Man Spills
(City Slang)
10. BELLE AND SEBASTIAN
The Boy With The Arab Strap
(Jeepster)

Top 10 za 1997

1. 16 HORSEPOWER
Low Estate
(A&M)
2. CORNERSHOP
When I Was Born For 7th Time
(Wiiija)
3. LONG FIN KILLIE
Amelia
(Too Pure)
4. TRANS AM
Surrender To The Night
(City Slang)
5. TINDERSTICKS
Curtains
(This Way Up)
6. PAVEMENT
Brighten The Corners
(Matador/Domino)
7. STEREOLAB
Dots And Loops
(Duophonic UHF Disks/Elektra)
8. FAUST
You Know faUSt
(Klangbad)
9. THE FALL
Levitate
(Artful)
10. YO LA TENGO
I Can Hear The Heart Beating As One
(Matador)

Top 10 za 1996

1. dEUS
In A Bar, Under The Sea
(Island)
2. BARRY ADAMSON
Oedipus Schmoedipus
(Mute)
3. GASTR DEL SOL
Upgrade and Afterlife
(Drag City)
4. TORTOISE
Millions Now Living Will Never Die
(City Slang)
5. GALLON DRUNK
In The Long Still Night
(City Slang)
6. J.PARISH + P.J.HARVEY
Dance Hall At Louse Point
(Island)
7. DIRTY 3
Horse Stories
(Big Cat)
8. STEREOLAB
Emperor Tomato Ketchup
(Duophonic UHF Disks)
9. NICK CAVE AND THE BAD SEEDS
Murder Ballads
(Mute)
10. RAZLICNI IZVAJALCI
Monsters, Robots And The Bug Men
(Virgin)

Top 10 za 1995

1. PJ HARVEY
To Bring You My Love
(Island)
2. TINDERSTICKS
Second Album
(This Way Up)
3. PAVEMENT
Wowee Zowee
(Big Cat)
4. FOETUS
Gash
(Big Cat)
5. JACOB'S MOUSE
Rubber Room
(Wiiija)
6. YO LA TENGO
Electr-o-Pura
(City Slang)
7. TECHNO ANIMAL
Re-Entry
(Virgin)
8. YOUNG GODS
Only Heaven
(PIAS)
9. DIRTY THREE
Dirty Three
(Big Cat)
10. RUBY
Salt Peter
(Creation)

Top 10 za 1994

1. MORPHINE
Cure For Pain
(Rykodisc)
2. MOTHERHEAD BUG
Zambodia
(Pow Wow)
3. PIGFACE
Notes From Thee Underground
(Devotion)
4. GOD
The Anatomy Of Addiction
(Big Cat)
5. AMERICAN MUSIC CLUB
San Francisco
(Virgin)
6. NICK CAVE AND THE BAD SEEDS
Let Love In
(Mute)
7. PAVEMENT
Crooked Rain, Crooked Rain
(Big Cat)
8. SONIC YOUTH
Experimental Jet Set, Trash And No Star
(Geffen)
9. LIZ PHAIR
Whip-Smart
(Matador)
10. dEUS
Worst Case Scenario
(Island)

Top 10 za 1993

1. COP SHOOT COP
Ask Questions Later
(Big Cat)
2. GALLON DRUNK
From The Heart Of Town
(Clawfist)
3. THINKING FELLER UNION LOCAL 282
Mother Of All Saints
(Matador)
4. MERCURY REV
Boces
(Beggars Banquet)
5. TINDERSTICKS
Tindersticks
(This Way Up)
6. AMERICAN MUSIC CLUB
Mercury
(Virgin)
7. GUN CLUB
Lucky Jim
(What So Funny About)
8. EINSTURZENDE NEUBAUTEN
Tabula Rasa
(Mute)
9. THE GOD MACHINE
Scenes From The Second Storey
(Fiction)
10. BREED
Violent Sentimental
(Clawfist)